RMCF1206FT2R00
RMCF Series 1206 0.25 W 2 Ohm ±1 % ±200 ppm/°C SMT Thick Film Chip Resistor
ECAD Model:
Mfr. Name: Stackpole Electronics
Standard Pkg:
Product Variant Information section
Date Code: 2544
Product Specification Section
Stackpole Electronics RMCF1206FT2R00 - Technical Attributes
Attributes Table
Resistance:
Rated Power: 0.25W
Tolerance (%): ±1%
Temp Coefficient: ±200ppm/°C