Manufacturer Part #
RB520VM-40FHTE-17
Schottky Diodes Rectifiers 40V Vr 0.2A IO SOD-323FL UMD2
|
|
|||||||||||
|
|
|||||||||||
| Mfr. Name: | ROHM | ||||||||||
| Standard Pkg: |
Product Variant Information section
Available PackagingPackage Qty:3000 per Reel Package Style:SOD-323F (SC-90) Mounting Method:Surface Mount |
||||||||||
| Date Code: | 2510 | ||||||||||
Product Specification Section
ROHM RB520VM-40FHTE-17 - Technical Attributes
Attributes Table
| Product Status: | Active |
| Average Rectified Current-Max: | 0.2A |
| Peak Current-Max: | 1A |
| Reverse Voltage-Max [Vrrm]: | 40V |
| Reverse Current-Max: | 10µA |
| Forward Voltage: | 0.55V |
| Configuration: | Single |
| Package Style: | SOD-323F (SC-90) |
| Mounting Method: | Surface Mount |
Pricing Section
Global Stock:
1,149,000
USA:
1,149,000
Factory Lead Time:
12 Weeks
Quantity
Unit Price
3,000
$0.0355
9,000
$0.0346
12,000
$0.0344
30,000
$0.0337
45,000+
$0.033
Product Variant Information section
Available Packaging
Package Qty:
3000 per Reel
Package Style:
SOD-323F (SC-90)
Mounting Method:
Surface Mount