Manufacturer Part #
MEE1S1212SC
MEE1 Series 1 W 12 Vin 12 Vout 83 mA Isolated DC/DC Converter - SIP-4
|
|
|||||||||||
|
|
|||||||||||
| Mfr. Name: | Murata Power Solutions | ||||||||||
| Standard Pkg: |
Product Variant Information section
Available PackagingPackage Qty:35 per Tube Package Style:SIP-4 Mounting Method:Through Hole |
||||||||||
| Date Code: | |||||||||||
Product Specification Section
Murata Power Solutions MEE1S1212SC - Technical Attributes
Attributes Table
| Type: | Encapsulated |
| Isolation: | Isolated |
| No of Outputs: | Single |
| Output Power: | 1W |
| Output Voltage: | 12V |
| Input Voltage: | 10.8V to 13.2V |
| Package Style: | SIP-4 |
| Mounting Method: | Through Hole |
Pricing Section
Global Stock:
0
USA:
0
On Order:
0
Factory Lead Time:
12 Weeks
Quantity
Unit Price
35
$4.20
70
$4.15
105
$4.12
140
$4.10
175+
$4.04
Product Variant Information section
Available Packaging
Package Qty:
35 per Tube
Package Style:
SIP-4
Mounting Method:
Through Hole