Manufacturer Part #
5-1614353-0
RP73 Series 0603 3.01 kOhm ±0.1 % 0.063 W ±10 ppm/°C SMT Thin Film Resistor
|
|
|||||||||||
|
|
|||||||||||
| Mfr. Name: | TE Connectivity | ||||||||||
| Standard Pkg: |
Product Variant Information section
Available PackagingPackage Qty:250 per Reel Mounting Method:Surface Mount |
||||||||||
| Date Code: | 2529 | ||||||||||
Product Specification Section
TE Connectivity 5-1614353-0 - Technical Attributes
Attributes Table
| Resistance: | 3.01kΩ |
| Rated Power: | 0.063W |
| Tolerance (%): | ±0.1% |
| Temp Coefficient: | ±10ppm/°C |
| Technology: | Thin Film |
| Working Voltage-Nom: | 50V |
| Operating Temp Range: | -55°C to +155°C |
| Case Size: | 0603 (1608 Metric) |
| Height - Max: | 0.4mm |
| No. of Terminations: | 2 |
| Overload Voltage - Max: | 100V |
| Mounting Method: | Surface Mount |
Pricing Section
Global Stock:
250
USA:
250
On Order:
0
Factory Lead Time:
14 Weeks
Quantity
Unit Price
250
$0.725
500
$0.715
750
$0.71
1,250
$0.70
2,500+
$0.685
Product Variant Information section
Available Packaging
Package Qty:
250 per Reel
Mounting Method:
Surface Mount