CSRN2512FT15L0
Res Thick Film 2512 0.015 Ohm 1% 2W ±200ppm/C Molded SMD Plastic T/R
ECAD Model:
Mfr. Name: Stackpole Electronics
Standard Pkg:
Product Variant Information section
Date Code: 2435
Product Specification Section
Stackpole Electronics CSRN2512FT15L0 - Technical Attributes
Attributes Table
Resistance-Nom: 0.015Ω
Tolerance (%): ±1%
Rated Power: 2W
Temp Coefficient (ppm/C): ±200ppm/°C
Dielectric Withstanding Voltage: 200V
Operating Temp Range: -55°C to +155°C