STD35NF06LT4
STD35NF06L Series 60 V 0.017 Ohm 35 A N-Channel STripFET™ II Power Mosfet-DPAK-3
Modèle ECAD:
Nom du fabricant: STMicroelectronics
Emballage standard:
Code de date: 2610
Product Specification Section
STMicroelectronics STD35NF06LT4 - Caractéristiques techniques
Attributes Table
Fet Type: N-Ch
No of Channels: 1
Drain-to-Source Voltage [Vdss]: 60V
Drain-Source On Resistance-Max: 0.02Ω
Rated Power Dissipation: 80W
Qg Gate Charge: 33nC
Gate-Source Voltage-Max [Vgss]: 16V
Drain Current: 35A
Turn-on Delay Time: 20ns
Turn-off Delay Time: 40ns
Rise Time: 100ns
Fall Time: 20ns
Operating Temp Range: -55°C to +175°C
Gate Source Threshold: 2.5V
Technology: Si
Height - Max: 2.4mm
Length: 6.6mm
Input Capacitance: 1700pF