TS53YL102MR10
TS53Y Series 5 mm Square 1 kOhm ±20 % 0.25 W Single Turn Miniature Trimmer
ECAD Model:
Mfr. Name: Vishay
Standard Pkg:
Product Variant Information section
Date Code: 2544
Product Specification Section
Vishay TS53YL102MR10 - Technical Attributes
Attributes Table
Type: Trimmer
No of Turns: Single
Resistance-Nom: 1kΩ
Tolerance (%): ±20%
Rated Power: 0.25W