Manufacturer Part #
RJS-12X08FF-LS7001
M12 X-CODE TO RJ45, STRAIGHT ADAPTOR CONNECTOR
|
|
|||||||||||
|
|
|||||||||||
| Mfr. Name: | Amphenol LTW | ||||||||||
| Standard Pkg: |
Product Variant Information section
Available PackagingPackage Qty:100 per Bag |
||||||||||
| Date Code: | |||||||||||
Product Specification Section
Amphenol LTW RJS-12X08FF-LS7001 - Technical Attributes
Attributes Table
| Type: | CPC-Connector |
| Style/Orientation: | Straight |
| No of Positions: | 8 |
| Mating Type: | Threaded |
| IP Rating: | IP67 |
| Material: | Nylon |
| Voltage Rating: | 30V |
| Current Rating: | 0.5A |
| Shell Size: | M12 |
| Operating Temp Range: | -25°C to +85°C |
Pricing Section
Global Stock:
0
USA:
0
On Order:
0
Factory Lead Time:
5 Weeks
Quantity
Unit Price
1
$27.38
4
$27.00
15
$26.64
25
$26.50
50+
$26.08
Product Variant Information section
Available Packaging
Package Qty:
100 per Bag