Manufacturer Part #
BF720T1G
BF720 Series 300 V 100 mA Surface Mount NPN Silicon Transistor - SOT−223
|
|
|||||||||||
|
|
|||||||||||
| Mfr. Name: | onsemi | ||||||||||
| Standard Pkg: |
Product Variant Information section
Available PackagingPackage Qty:1000 per Reel Package Style:SOT-223 (TO-261-4, SC-73) Mounting Method:Surface Mount |
||||||||||
| Date Code: | 2550 | ||||||||||
Product Specification Section
onsemi BF720T1G - Technical Attributes
Attributes Table
| Polarity: | NPN |
| Type: | General Purpose |
| CE Voltage-Max: | 300V |
| Collector Current Max: | 100mA |
| Power Dissipation-Tot: | 1.5W |
| DC Current Gain-Min: | 50 |
| Package Style: | SOT-223 (TO-261-4, SC-73) |
| Mounting Method: | Surface Mount |
Pricing Section
Global Stock:
6,000
USA:
6,000
On Order:
0
Factory Lead Time:
50 Weeks
Quantity
Unit Price
1,000
$0.137
3,000
$0.134
5,000
$0.133
15,000
$0.131
25,000+
$0.129
Product Variant Information section
Available Packaging
Package Qty:
1000 per Reel
Package Style:
SOT-223 (TO-261-4, SC-73)
Mounting Method:
Surface Mount