Manufacturer Part #
GRM21BR71A475KE51L
0805 4.7 uF 10 V ±10% Tolerance X7R Surface Mount Multilayer Ceramic Capacitor
|
|
|||||||||||
|
|
|||||||||||
| Mfr. Name: | Murata | ||||||||||
| Standard Pkg: |
Product Variant Information section
Available PackagingPackage Qty:3000 per Reel Mounting Method:Surface Mount |
||||||||||
| Date Code: | |||||||||||
Product Specification Section
Murata GRM21BR71A475KE51L - Technical Attributes
Attributes Table
| Capacitance: | 4.7µF |
| Dielectric: | X7R |
| Rated Voltage: | 10V |
| Tolerance (%): | ±10% |
| Operating Temp Range: | -55°C to +125°C |
| Case Size: | 0805 (2012 Metric) |
| Dimension: | T 1.4mm x W 1.25mm x L 2mm |
| Moisture Sensitivity Level: | 1 |
| Mounting Method: | Surface Mount |
Pricing Section
Global Stock:
0
USA:
0
On Order:
0
Factory Lead Time:
10 Weeks
Quantity
Unit Price
3,000
$0.0132
9,000
$0.0129
30,000
$0.0126
60,000
$0.0124
120,000+
$0.0121
Product Variant Information section
Available Packaging
Package Qty:
3000 per Reel
Mounting Method:
Surface Mount