Manufacturer Part #
GRM31MR72A273KA01L
1206 0.027 uF 100 V ± 10 % Tolerance X7R SMT Multilayer Ceramic Capacitor
|
|
|||||||||||
|
|
|||||||||||
| Mfr. Name: | Murata | ||||||||||
| Standard Pkg: |
Product Variant Information section
Available PackagingPackage Qty:3000 per Reel Mounting Method:Surface Mount |
||||||||||
| Date Code: | |||||||||||
Product Specification Section
Murata GRM31MR72A273KA01L - Technical Attributes
Attributes Table
| Capacitance: | 27000pF |
| Dielectric: | X7R |
| Rated Voltage: | 100V |
| Tolerance (%): | ±10% |
| Capacitance Change Rate: | ±15% |
| Operating Temp Range: | -55°C to +125°C |
| Case Size: | 1206 (3216 Metric) |
| Dimension: | T 1.15mm x W 1.6mm x L 3.2mm |
| Moisture Sensitivity Level: | 1 |
| Mounting Method: | Surface Mount |
Pricing Section
Global Stock:
0
USA:
0
On Order:
0
Factory Lead Time:
10 Weeks
Quantity
Unit Price
3,000
$0.048
6,000
$0.0472
12,000
$0.0464
15,000
$0.0462
45,000+
$0.0447
Product Variant Information section
Available Packaging
Package Qty:
3000 per Reel
Mounting Method:
Surface Mount