Manufacturer Part #
EEE-FT1E680AR
EEE-FT Series 25 V 68 uF 5 x 5.8 mm SMT Aluminum Electrolytic Capacitor
|
|
|||||||||||
|
|
|||||||||||
| Mfr. Name: | Panasonic Industry | ||||||||||
| Standard Pkg: |
Product Variant Information section
Available PackagingPackage Qty:1000 per Reel Mounting Method:Surface Mount |
||||||||||
| Date Code: | 2450 | ||||||||||
Product Specification Section
Panasonic Industry EEE-FT1E680AR - Product Specification
Panasonic Industry EEE-FT1E680AR - Technical Attributes
Attributes Table
| Series: | FT |
| Type: | V-Chip |
| Capacitance: | 68µF |
| Tolerance (%): | ±20% |
| Rated Voltage: | 25V |
| Lifetime@Temperature: | 2000 Hrs @ 105°C |
| Operating Temp Range: | -55°C to +105°C |
| Ripple Current: | 240mA |
| ESR (Equivalent Series Resistance): | 0.36Ω |
| Operating Temp-Max: | 105°C |
| Dimension: | L 5.8mm x D 5mm |
| Mounting Method: | Surface Mount |
Pricing Section
Global Stock:
0
USA:
0
On Order:
0
Factory Lead Time:
18 Weeks
Quantity
Unit Price
1,000
$0.117
3,000
$0.115
10,000
$0.113
15,000+
$0.111
Product Variant Information section
Available Packaging
Package Qty:
1000 per Reel
Mounting Method:
Surface Mount