Manufacturer Part #
EEU-EE2W150
EEU-EE Series 450 V 15 uF Ø 12.5 x 25 mm LS=5 mm 105 °C High Ripple Electrolytic
|
|
|||||||||||
|
|
|||||||||||
| Mfr. Name: | Panasonic Industry | ||||||||||
| Standard Pkg: |
Product Variant Information section
Available PackagingPackage Qty:200 per Bag Mounting Method:Through Hole |
||||||||||
| Date Code: | |||||||||||
Product Specification Section
Panasonic Industry EEU-EE2W150 - Technical Attributes
Attributes Table
| Series: | EE |
| Type: | Radial |
| Capacitance: | 15µF |
| Tolerance (%): | ±20% |
| Rated Voltage: | 450V |
| Lifetime@Temperature: | 10000 Hrs @ 105°C |
| Operating Temp Range: | -25°C to +105°C |
| Ripple Current: | 780mA |
| Lead Spacing: | 5mm |
| Operating Temp-Max: | 105°C |
| Dimension: | L 25mm x D 12.5mm |
| Mounting Method: | Through Hole |
Pricing Section
Global Stock:
0
USA:
0
On Order:
0
Factory Lead Time:
27 Weeks
Quantity
Unit Price
30
$0.63
100
$0.615
250
$0.60
500
$0.595
1,500+
$0.565
Product Variant Information section
Available Packaging
Package Qty:
200 per Bag
Mounting Method:
Through Hole