Manufacturer Part #
ERJ-P08J472V
ERJ Series 1206 4.7 kOhm 0.66 W ±5 % ±200 ppm/°C Anti-Surge Thick Film Resistor
|
|
|||||||||||
|
|
|||||||||||
| Mfr. Name: | Panasonic Industry | ||||||||||
| Standard Pkg: |
Product Variant Information section
Available PackagingPackage Qty:5000 per Reel Mounting Method:Surface Mount |
||||||||||
| Date Code: | 2552 | ||||||||||
Product Specification Section
Panasonic Industry ERJ-P08J472V - Product Specification
Panasonic Industry ERJ-P08J472V - Technical Attributes
Attributes Table
| Resistance: | 4.7kΩ |
| Rated Power: | 0.66W |
| Tolerance (%): | ±5% |
| Temp Coefficient: | ±200ppm/°C |
| Technology: | Thick Film |
| Operating Temp Range: | -55°C to +155°C |
| Dimension: | L 3.2mm x W 1.6mm |
| Height - Max: | 0.7mm |
| No. of Terminations: | 2 |
| Moisture Sensitivity Level: | 1 |
| Mounting Method: | Surface Mount |
Pricing Section
Global Stock:
25,000
USA:
25,000
Factory Lead Time:
12 Weeks
Quantity
Unit Price
5,000
$0.015
15,000
$0.0146
25,000
$0.0145
50,000
$0.0143
100,000+
$0.0139
Product Variant Information section
Available Packaging
Package Qty:
5000 per Reel
Mounting Method:
Surface Mount