Manufacturer Part #
CYBLE-214015-01
1 Mbps 16.4 mA EZ-BLE™ PSoC® Bluetooth 4.2 Module
|
|
|||||||||||
|
|
|||||||||||
| Mfr. Name: | Infineon | ||||||||||
| Standard Pkg: |
Product Variant Information section
Available PackagingPackage Qty:500 per Reel Package Style:Module Mounting Method:Surface Mount |
||||||||||
| Date Code: | 2543 | ||||||||||
Product Specification Section
Infineon CYBLE-214015-01 - Technical Attributes
Attributes Table
| Data Rate: | 1Mbps |
| Max Power Consumption: | 16.4mA |
| Certified: | Yes |
| Sensitivity: | -91dBm |
| Frequency Range: | 2.4GHz to 2.5GHz |
| Supply Voltage: | 1.71V to 5.5V |
| Operating Temp Range: | -40°C to +85°C |
| Storage Temperature Range: | -40°C to +85°C |
| No of Terminals: | 32 |
| Moisture Sensitivity Level: | 3 |
| Package Style: | Module |
| Mounting Method: | Surface Mount |
Pricing Section
Global Stock:
0
USA:
0
On Order:
0
Factory Lead Time:
29 Weeks
Quantity
Unit Price
500+
$7.55
Product Variant Information section
Available Packaging
Package Qty:
500 per Reel
Package Style:
Module
Mounting Method:
Surface Mount