Manufacturer Part #
DEA162690LT-5051B1
DEA Series 1.6815GHz 0.5dB Low Pass RF Filter 0603 (1608 Metric)
|
|
|||||||||||
|
|
|||||||||||
| Mfr. Name: | TDK | ||||||||||
| Standard Pkg: |
Product Variant Information section
Available PackagingPackage Qty:4000 per Reel Mounting Method:Surface Mount |
||||||||||
| Date Code: | 2515 | ||||||||||
Product Specification Section
TDK DEA162690LT-5051B1 - Technical Attributes
Attributes Table
| No of Filters: | 1 |
| FilterType: | Low Pass |
| Insertion Loss-Max: | 0.37dB |
| 3dB Bandwidth-Min: | 2.017GHz |
| Attenuation@ Min Freq: | 42.3dB |
| Attenuation@ Max Freq: | 49dB |
| Oscillator Frequency: | 673MHz to 2690MHz |
| Operating Temp Range: | -40°C to +85°C |
| Storage Temperature Range: | -40°C to +85°C |
| Mounting Method: | Surface Mount |
Pricing Section
Global Stock:
4,000
USA:
4,000
On Order:
0
Factory Lead Time:
10 Weeks
Quantity
Unit Price
4,000
$0.0899
8,000
$0.0883
12,000
$0.0874
16,000
$0.0868
20,000+
$0.0849
Product Variant Information section
Available Packaging
Package Qty:
4000 per Reel
Mounting Method:
Surface Mount