Manufacturer Part #
SMF36A-E3-08
SMFXXA Series 58.1 V 200 W SMT Uni-Directional ESD Protection Diode - DO-219AB
|
|
|||||||||||
|
|
|||||||||||
| Mfr. Name: | Vishay | ||||||||||
| Standard Pkg: |
Product Variant Information section
Available PackagingPackage Qty:3000 per Reel Package Style:DO-219AB (SMF) Mounting Method:Surface Mount |
||||||||||
| Date Code: | 2506 | ||||||||||
Product Specification Section
Vishay SMF36A-E3-08 - Technical Attributes
Attributes Table
| Breakdown Voltage-Min: | 40V |
| Clamping Voltage-Max: | 58.1V |
| Directional: | Uni-Directional |
| Power Dissipation: | 200W |
| Peak Output Current: | 3.4A |
| Peak Power: | 1000W |
| Test Current: | 1mA |
| Standoff Voltage: | 36V |
| Reverse Current-Max: | 0.1µA |
| Operating Temp Range: | -65°C to +175°C |
| Storage Temperature Range: | -65°C to +175°C |
| Capacitance: | 178pF |
| Package Style: | DO-219AB (SMF) |
| Mounting Method: | Surface Mount |
Pricing Section
Global Stock:
54,000
USA:
54,000
Factory Lead Time:
N/A
Quantity
Unit Price
3,000
$0.0741
9,000
$0.0722
12,000
$0.0717
30,000
$0.0702
45,000+
$0.0687
Product Variant Information section
Available Packaging
Package Qty:
3000 per Reel
Package Style:
DO-219AB (SMF)
Mounting Method:
Surface Mount