Manufacturer Part #
RW-1205D
RW-D Series 3 W Dual Output -5 / 5 V DC/DC Converter - DIP-24
|
|
|||||||||||
|
|
|||||||||||
| Mfr. Name: | RECOM | ||||||||||
| Standard Pkg: |
Product Variant Information section
Available PackagingPackage Qty:15 per Tube Package Style:DIP-24 Mounting Method:Through Hole |
||||||||||
| Date Code: | |||||||||||
Product Specification Section
RECOM RW-1205D - Technical Attributes
Attributes Table
| Type: | Encapsulated |
| Isolation: | Isolated |
| No of Outputs: | Dual |
| Output Power: | 3W |
| Output Voltage: | -5V/5V |
| Input Voltage: | 4.5V to 9V |
| Package Style: | DIP-24 |
| Mounting Method: | Through Hole |
Pricing Section
Global Stock:
0
USA:
0
On Order:
0
Factory Lead Time:
17 Weeks
Quantity
Unit Price
2
$20.29
4
$20.11
10
$19.89
20
$19.71
30+
$19.49
Product Variant Information section
Available Packaging
Package Qty:
15 per Tube
Package Style:
DIP-24
Mounting Method:
Through Hole