Manufacturer Part #
ECA-1HM330B
M Series 50 V 33 µF 5 x 11 mm LS-5mm Radial Aluminum Electrolytic Capacitor
|
|
|||||||||||
|
|
|||||||||||
| Mfr. Name: | Panasonic Industry | ||||||||||
| Standard Pkg: |
Product Variant Information section
Available PackagingPackage Qty:2000 per Ammo Pack Mounting Method:Through Hole |
||||||||||
| Date Code: | |||||||||||
Product Specification Section
Panasonic Industry ECA-1HM330B - Product Specification
Panasonic Industry ECA-1HM330B - Technical Attributes
Attributes Table
| Series: | M |
| Type: | Radial |
| Capacitance: | 33µF |
| Tolerance (%): | ±20% |
| Rated Voltage: | 50V |
| Lifetime@Temperature: | 2000 Hrs @ 85°C |
| Operating Temp Range: | -40°C to +85°C |
| Ripple Current: | 110mA |
| Lead Spacing: | 5mm |
| Operating Temp-Max: | 85°C |
| Dimension: | L 11mm x D 5mm |
| Mounting Method: | Through Hole |
Pricing Section
Global Stock:
0
USA:
0
On Order:
0
Factory Lead Time:
27 Weeks
Quantity
Unit Price
2,000
$0.0364
6,000
$0.0355
10,000
$0.035
20,000
$0.0345
40,000+
$0.0336
Product Variant Information section
Available Packaging
Package Qty:
2000 per Ammo Pack
Mounting Method:
Through Hole