Manufacturer Part #
RAHVK151M1TEF7002E
HVK Series 25 v 150 uf 125c 8x8.7mm Low ESR 4k hrs SMD Hybrid Aluminum Polymer
|
|
|||||||||||
|
|
|||||||||||
| Mfr. Name: | TAIYO YUDEN | ||||||||||
| Standard Pkg: |
Product Variant Information section
Available PackagingPackage Qty:500 per Reel Mounting Method:Surface Mount |
||||||||||
| Date Code: | |||||||||||
Product Specification Section
TAIYO YUDEN RAHVK151M1TEF7002E - Technical Attributes
Attributes Table
| Type: | Metal Can SMD |
| Capacitance: | 150µF |
| Rated Voltage: | 25V |
| Tolerance (%): | ±20% |
| ESR (Equivalent Series Resistance): | 27mΩ |
| Leakage Current: | 38µA |
| Ripple Current: | 1.5A |
| Operating Temp Range: | -55°C to +125°C |
| Dimension: | L 8.7mm x D 8mm |
| Mounting Method: | Surface Mount |
Pricing Section
Global Stock:
0
USA:
0
On Order:
0
Factory Lead Time:
35 Weeks
Quantity
Unit Price
500
$0.545
1,000+
$0.53
Product Variant Information section
Available Packaging
Package Qty:
500 per Reel
Mounting Method:
Surface Mount