Manufacturer Part #
ECH-U1104JC9
ECHU(C) Series 100 V 0.1 uF ±5 % Stacked Metallized PPS Film Chip Capacitor
|
|
|||||||||||
|
|
|||||||||||
| Mfr. Name: | Panasonic Industry | ||||||||||
| Standard Pkg: |
Product Variant Information section
Available PackagingPackage Qty:1500 per Reel Mounting Method:Surface Mount |
||||||||||
| Date Code: | 2247 | ||||||||||
Product Specification Section
Panasonic Industry ECH-U1104JC9 - Technical Attributes
Attributes Table
| Style: | Metallized Polyphenylene Sulfide |
| Capacitance: | 0.1µF |
| Rated Voltage: | 100V |
| Tolerance (%): | ±5% |
| Operating Temp Range: | -55°C to +105°C |
| Insulation Resistance: | 3000MΩ |
| Dissipation Factor: | 0.6% |
| Height - Max: | 3mm |
| Dimension: | L 7.1mm x W 5mm x H 3mm |
| Mounting Method: | Surface Mount |
Pricing Section
Global Stock:
1,500
USA:
1,500
On Order:
0
Factory Lead Time:
12 Weeks
Quantity
Unit Price
1,500+
$0.895
Product Variant Information section
Available Packaging
Package Qty:
1500 per Reel
Mounting Method:
Surface Mount