Manufacturer Part #
ECW-H12332JV
ECWH Series 1250 V 3300 pF ±5 % LS=15 mm Metallized Polypropylene Film Capacitor
|
|
|||||||||||
|
|
|||||||||||
| Mfr. Name: | Panasonic Industry | ||||||||||
| Standard Pkg: |
Product Variant Information section
Available PackagingPackage Qty:1000 per Bag Mounting Method:Through Hole |
||||||||||
| Date Code: | |||||||||||
Product Specification Section
Panasonic Industry ECW-H12332JV - Technical Attributes
Attributes Table
| Style: | Metallized Polypropylene |
| Capacitance: | 3300pF |
| Rated Voltage: | 1250V |
| Lead Spacing: | 15mm |
| Tolerance (%): | ±5% |
| Operating Temp Range: | -40°C to +105°C |
| Dimension: | L 18mm x W 7.5mm x H 16mm |
| Mounting Method: | Through Hole |
Pricing Section
Global Stock:
0
USA:
0
On Order:
0
Factory Lead Time:
20 Weeks
Quantity
Unit Price
1,000
$0.34
2,000
$0.335
3,000
$0.33
5,000+
$0.325
Product Variant Information section
Available Packaging
Package Qty:
1000 per Bag
Mounting Method:
Through Hole