Manufacturer Part #
NPI54C100MTRF
NPI_C Series 10 uH ±20 % Tolerance 1.8 A Unshielded SMT Power Inductor
|
|
|||||||||||
|
|
|||||||||||
| Mfr. Name: | NIC Components | ||||||||||
| Standard Pkg: |
Product Variant Information section
Available PackagingPackage Qty:1500 per Reel |
||||||||||
| Date Code: | |||||||||||
Product Specification Section
NIC Components NPI54C100MTRF - Technical Attributes
Attributes Table
| Inductance-Nom: | 10µH |
| Rated Current-Max: | 1.8A |
| Tolerance (%): | ±20% |
| Shielding: | No |
| DC Resistance: | 0.09Ω |
| Test Frequency: | 1kHz |
| Operating Temp Range: | -40°C to +125°C |
| No of Terminals: | 2 |
| Dimension: | L 5.8mm x W 5.2mm x H 4.5mm |
| Moisture Sensitivity Level: | 1 |
Pricing Section
Global Stock:
0
USA:
0
On Order:
0
Factory Lead Time:
18 Weeks
Quantity
Unit Price
1,500
$0.128
3,000
$0.126
4,500
$0.125
6,000
$0.124
7,500+
$0.122
Product Variant Information section
Available Packaging
Package Qty:
1500 per Reel