RMCF0402FT1K50
RMCF Series 0402 0.063 W 1.5 kOhm ±1 % ±100 ppm/°C SMT Thick Film Chip Resistor
Product Variant Information section
Date Code: 2532
Product Specification Section
Stackpole Electronics RMCF0402FT1K50 - Technical Attributes
Attributes Table
Resistance: 1.5kΩ
Rated Power: 0.063W
Tolerance (%): ±1%
Temp Coefficient: ±100ppm/°C