RNF14FTD10R0
RNF Series 0.25 W 10 Ohm ±1 % ±100 ppm/°C General Purpose Metal Film Resistor
ECAD Model:
Mfr. Name: Stackpole Electronics
Standard Pkg:
Product Variant Information section
Date Code:
Product Specification Section
Stackpole Electronics RNF14FTD10R0 - Technical Attributes
Attributes Table
Resistance: 10Ω
Rated Power: 0.25W
Tolerance (%): ±1%
Temp Coefficient: ±100ppm/°C
Dimension: L  6.35mm x D  2.35mm