STB18NM80
N-Channel 80 V 0.295 Ohm Surface Mount MDMesh Power MosFet - D2PAK
ECAD Model:
Mfr. Name: STMicroelectronics
Standard Pkg:
Product Variant Information section
Date Code:
Product Specification Section
STMicroelectronics STB18NM80 - Technical Attributes
Attributes Table
Fet Type: N-Ch
Drain-to-Source Voltage [Vdss]: 800V
Drain-Source On Resistance-Max: 0.295Ω