STB75NF75T4
N-Channel 75 V 0.011 Ohm Surface Mount STripFET™ II Power MosFet - D2PAK
ECAD Model:
Mfr. Name: STMicroelectronics
Standard Pkg:
Product Variant Information section
Date Code:
Product Specification Section
STMicroelectronics STB75NF75T4 - Technical Attributes
Attributes Table
Fet Type: N-Ch
Drain-to-Source Voltage [Vdss]: 75V
Drain-Source On Resistance-Max: 0.011Ω