RMCF0603JT150R
RMCF Series 0603 0.1 W 150 Ohm ±5 % ±100 ppm/°C SMT Thick Film Chip Resistor
ECAD Model:
Mfr. Name: Stackpole Electronics
Standard Pkg:
Product Variant Information section
Date Code: 2352
Product Specification Section
Stackpole Electronics RMCF0603JT150R - Technical Attributes
Attributes Table
Resistance: 150Ω
Rated Power: 0.1W
Tolerance (%): ±5%
Temp Coefficient: ±100ppm/°C