CFM14JT10R0
CFM Series 0.25 W 10 Ω ±5% 0 to -400 ppm/°C Axial Carbon Film Resistor
ECAD Model:
Mfr. Name: Stackpole Electronics
Standard Pkg:
Product Variant Information section
Date Code:
Product Specification Section
Stackpole Electronics CFM14JT10R0 - Technical Attributes
Attributes Table
Resistance: 10Ω
Rated Power: 0.25W
Tolerance (%): ±5%
Temp Coefficient: +0ppm/°C to -400ppm/°C
Dimension: L  6mm x D  2.3mm