CF14JT1R00
CF Series Ø 2.3 x 6.5 mm 0.25 W 1 Ω ±5% ±400 ppm/°C Carbon Film Resistor
ECAD Model:
Mfr. Name: Stackpole Electronics
Standard Pkg:
Product Variant Information section
Date Code:
Product Specification Section
Stackpole Electronics CF14JT1R00 - Technical Attributes
Attributes Table
Resistance:
Rated Power: 0.25W
Tolerance (%): ±5%
Temp Coefficient: ±400ppm/°C
Dimension: L  6mm x D  2.3mm