RNF14FTD2M21
Res Metal Film 2.21M Ohm 1% 0.25W(1/4W) ±100ppm/C Conformal Coated AXL T/R
ECAD Model:
Mfr. Name: Stackpole Electronics
Standard Pkg:
Product Variant Information section
Date Code:
Product Specification Section
Stackpole Electronics RNF14FTD2M21 - Technical Attributes
Attributes Table
Resistance: 2.21MΩ
Rated Power: 0.25W
Tolerance (%): ±1%
Temp Coefficient: ±100ppm/°C
Technology: Metal Film
Working Voltage-Nom: 250V
Operating Temp Range: -55°C to +155°C
Dimension: L  6.35mm x D  2.35mm
No. of Terminations: 2
Overload Voltage - Max: 500V