Manufacturer Part #
81100000005
15 mm Clip Copper Alloy Tin PCB Mount Fuse Holder
|
|
|||||||||||
|
|
|||||||||||
| Mfr. Name: | Littelfuse | ||||||||||
| Standard Pkg: |
Product Variant Information section
Available PackagingPackage Qty:100 per Box Package Style:CARTRIDGE Mounting Method:PCB Mount |
||||||||||
| Date Code: | 2434 | ||||||||||
Product Specification Section
Littelfuse 81100000005 - Technical Attributes
Attributes Table
| Hold Fuse Type: | Holder |
| Diameter: | 15mm |
| Contact Material: | Copper Alloy |
| Contact Plating: | Tin |
| Rated Voltage: | 250V |
| Current Rating: | 6.3A |
| Termination Style: | PC Pin |
| No of Poles: | 1 |
| Operating Temp Range: | -25°C to +70°C |
| Height - Max: | 46.3mm |
| Dimension: | L 15mm x W 12.7mm |
| Package Style: | CARTRIDGE |
| Mounting Method: | PCB Mount |
Pricing Section
Global Stock:
10,911
USA:
10,911
On Order:
0
Factory Lead Time:
19 Weeks
Quantity
Unit Price
20
$1.08
50
$1.07
200
$1.06
500
$1.05
2,000+
$1.02
Product Variant Information section
Available Packaging
Package Qty:
100 per Box
Package Style:
CARTRIDGE
Mounting Method:
PCB Mount