Manufacturer Part #
1393304-9
V23134 Series 240 A SPST (1 Form A)12 VDC Non Latching Power Relay
|
|
|||||||||||
|
|
|||||||||||
| Mfr. Name: | TE Connectivity | ||||||||||
| Standard Pkg: |
Product Variant Information section
Available PackagingPackage Qty:208 per Box Mounting Method:Bracket Mount |
||||||||||
| Date Code: | |||||||||||
Product Specification Section
TE Connectivity 1393304-9 - Technical Attributes
Attributes Table
| Relay Type: | Automotive |
| Coil Type: | Non-Latching |
| Contact Form: | SPST (1 Form A) |
| Nominal Coil Voltage: | 12V |
| Contact Current-Max: | 240A |
| Coil Resistance: | 90Ω |
| Contact Material: | Silver Alloy (Ag) |
| Operating Temp Range: | -40°C to +125°C |
| Height - Max: | 24.9mm |
| Termination Style: | Quick Connect |
| No of Terminals: | 4 |
| Mounting Method: | Bracket Mount |
Pricing Section
Global Stock:
0
USA:
0
On Order:
0
Factory Lead Time:
35 Weeks
Quantity
Unit Price
5
$5.46
15
$5.40
30
$5.37
50
$5.34
125+
$5.27
Product Variant Information section
Available Packaging
Package Qty:
208 per Box
Mounting Method:
Bracket Mount