Manufacturer Part #
63429-202LF
White 2 Position 2.54 mm Open Top Female Socket Shunt Connector
|
|
|||||||||||
|
|
|||||||||||
| Mfr. Name: | Amphenol Communications Solutions | ||||||||||
| Standard Pkg: |
Product Variant Information section
Available PackagingPackage Qty:2000 per Bag Mounting Method:PCB Mount |
||||||||||
| Date Code: | 2437 | ||||||||||
Product Specification Section
Amphenol Communications Solutions 63429-202LF - Product Specification
Amphenol Communications Solutions 63429-202LF - Technical Attributes
Attributes Table
| Type: | Jumper |
| No of Positions: | 2 |
| Pitch: | 2.54 mm |
| Contact Material: | Copper Alloy |
| Contact Plating: | Gold |
| Rated Voltage: | 800V |
| Current Rating: | 2.5A |
| Gender: | Female Receptacle |
| Mounting Method: | PCB Mount |
Pricing Section
Global Stock:
19,256
USA:
19,256
On Order:
0
Factory Lead Time:
17 Weeks
Quantity
Unit Price
2,000
$0.129
4,000
$0.127
6,000
$0.126
8,000
$0.125
10,000+
$0.123
Product Variant Information section
Available Packaging
Package Qty:
2000 per Bag
Mounting Method:
PCB Mount