Manufacturer Part #
RFPC-SMA37-FN-A
50 Ohms Panel Mount Through Hole Female Socket Solder SMA Connector Jack
|
|
|||||||||||
|
|
|||||||||||
| Mfr. Name: | GCT | ||||||||||
| Standard Pkg: |
Product Variant Information section
Available PackagingPackage Qty:100 per Tray Mounting Method:Through Hole |
||||||||||
| Date Code: | 2530 | ||||||||||
Product Specification Section
GCT RFPC-SMA37-FN-A - Technical Attributes
Attributes Table
| Style/Orientation: | Right Angle Plug |
| Impedance: | 50Ω |
| Termination Style: | Solder |
| Operating Temp Range: | -55°C to +125°C |
| Contact Plating: | Nickel |
| Contact Material: | Brass |
| Frequency: | 6GHz |
| Gender: | Male |
| Mounting Method: | Through Hole |
Features & Applications
RFPC-SMA37-FN - SMA Straight Jack Brass - Nickel Plated Standard Polarity PCB Through Hole With O-ring IP67
Pricing Section
Global Stock:
500
USA:
500
On Order:
0
Factory Lead Time:
4 Weeks
Quantity
Unit Price
100
$2.29
200
$2.27
300
$2.26
400
$2.25
500+
$2.22
Product Variant Information section
Available Packaging
Package Qty:
100 per Tray
Mounting Method:
Through Hole