Manufacturer Part #
ECA-1AM221
M Series 10 V 220 uF LS=2mm 2 kHrs 85°C Radial Aluminum Electrolytic Capacitor
|
|
|||||||||||
|
|
|||||||||||
| Mfr. Name: | Panasonic Industry | ||||||||||
| Standard Pkg: |
Product Variant Information section
Available PackagingPackage Qty:200 per Bulk Mounting Method:Through Hole |
||||||||||
| Date Code: | |||||||||||
Product Specification Section
Panasonic Industry ECA-1AM221 - Product Specification
Panasonic Industry ECA-1AM221 - Technical Attributes
Attributes Table
| Series: | M |
| Type: | Radial |
| Capacitance: | 220µF |
| Tolerance (%): | ±20% |
| Rated Voltage: | 10V |
| Lifetime@Temperature: | 2000 Hrs @ 85°C |
| Operating Temp Range: | -40°C to +85°C |
| Ripple Current: | 425mA |
| Lead Spacing: | 2.5mm |
| Operating Temp-Max: | 85°C |
| Dimension: | L 12.2mm x D 6.3mm |
| Mounting Method: | Through Hole |
Pricing Section
Global Stock:
0
USA:
0
On Order:
0
Factory Lead Time:
27 Weeks
Quantity
Unit Price
400
$0.0515
1,000
$0.0504
4,000
$0.0487
10,000
$0.0476
25,000+
$0.0458
Product Variant Information section
Available Packaging
Package Qty:
200 per Bulk
Mounting Method:
Through Hole