Manufacturer Part #
MAL215371109E3
153CRV Series 50 V 10 uF 105 °C 6.8 x 6.8 x 5.5 mm Aluminum Electrolytic Cap
|
|
|||||||||||
|
|
|||||||||||
| Mfr. Name: | Vishay | ||||||||||
| Standard Pkg: |
Product Variant Information section
Available PackagingPackage Qty:1000 per Reel |
||||||||||
| Date Code: | |||||||||||
Product Specification Section
Vishay MAL215371109E3 - Technical Attributes
Attributes Table
| Series: | 153 CRV |
| Type: | Can - SMT |
| Capacitance: | 10µF |
| Tolerance (%): | ±20% |
| Rated Voltage: | 50V |
| Lifetime@Temperature: | 1000 Hrs @ 105°C |
| Operating Temp Range: | -55°C to +105°C |
| Ripple Current: | 26mA |
| ESR (Equivalent Series Resistance): | 3Ω |
| Lead Spacing: | 2mm |
| Operating Temp-Max: | 105°C |
| Dissipation Factor: | 0.12% |
| Leakage Current: | 5µA |
| Dimension: | L 6.8mm x W 6.8mm x H 5.5mm |
Pricing Section
Global Stock:
0
USA:
0
On Order:
0
Factory Lead Time:
N/A
Quantity
Unit Price
1,000
$0.36
2,000
$0.355
4,000
$0.35
5,000+
$0.345
Product Variant Information section
Available Packaging
Package Qty:
1000 per Reel