Manufacturer Part #
ECW-F6333HL
ECW F(L) Series 630 V 0.33 uF ±3% LS=10 mm Metallized PP Film Capacitor
|
|
|||||||||||
|
|
|||||||||||
| Mfr. Name: | Panasonic Industry | ||||||||||
| Standard Pkg: |
Product Variant Information section
Available PackagingPackage Qty:1000 per Bag Package Style:RADIAL Mounting Method:Through Hole |
||||||||||
| Date Code: | |||||||||||
Product Specification Section
Panasonic Industry ECW-F6333HL - Product Specification
Panasonic Industry ECW-F6333HL - Technical Attributes
Attributes Table
| Style: | Metallized Polypropylene |
| Capacitance: | 0.033µF |
| Rated Voltage: | 630V |
| Lead Spacing: | 10mm |
| Tolerance (%): | ±3% |
| Operating Temp Range: | -40°C to +105°C |
| Height - Max: | 11.5mm |
| Dimension: | L 13mm x W 7.1mm x H 10mm |
| Package Style: | RADIAL |
| Mounting Method: | Through Hole |
Pricing Section
Global Stock:
0
USA:
0
On Order:
0
Factory Lead Time:
20 Weeks
Quantity
Unit Price
30
$0.665
100
$0.65
250
$0.635
500
$0.625
1,500+
$0.60
Product Variant Information section
Available Packaging
Package Qty:
1000 per Bag
Package Style:
RADIAL
Mounting Method:
Through Hole