Manufacturer Part #
MKP1848H62212JY5
MKP1848H Series 1200 V 22 uF ±5% 52.5mm Metallized Polypropylene Film Capacitor
|
|
|||||||||||
|
|
|||||||||||
| Mfr. Name: | Vishay | ||||||||||
| Standard Pkg: |
Product Variant Information section
Available PackagingPackage Qty:40 per Bag Package Style:RADIAL Mounting Method:Through Hole |
||||||||||
| Date Code: | |||||||||||
Product Specification Section
Vishay MKP1848H62212JY5 - Technical Attributes
Attributes Table
| Style: | Metallized Polypropylene |
| Capacitance: | 22µF |
| Rated Voltage: | 1.2kV |
| Lead Spacing: | 52.5mm |
| Tolerance (%): | ±5% |
| Operating Temp Range: | -40°C to +85°C |
| Height - Max: | 51mm |
| Dimension: | L 57.5mm x W 35mm |
| Package Style: | RADIAL |
| Mounting Method: | Through Hole |
Pricing Section
Global Stock:
0
USA:
0
On Order:
0
Factory Lead Time:
10 Weeks
Quantity
Unit Price
40
$12.09
80
$12.01
120
$11.97
160+
$11.91
Product Variant Information section
Available Packaging
Package Qty:
40 per Bag
Package Style:
RADIAL
Mounting Method:
Through Hole