Manufacturer Part #
LQP03TN2N9B02D
Ind RF Chip Thin Film 2.9nH 0.1nH 500MHz 14Q-Factor 500mA 0201 Paper T/R
|
|
|||||||||||
|
|
|||||||||||
| Mfr. Name: | Murata | ||||||||||
| Standard Pkg: |
Product Variant Information section
Available PackagingPackage Qty:15000 per Reel Mounting Method:Surface Mount |
||||||||||
| Date Code: | |||||||||||
Product Specification Section
Murata LQP03TN2N9B02D - Technical Attributes
Attributes Table
| Type: | Unshielded |
| Inductance-Nom: | 2.9nH |
| Rated Current-Max: | 0.5A |
| Tolerance (nH): | ±0.1nH |
| DC Resistance-Max: | 0.2Ω |
| Self Resonance Frequency: | 12.4GHz |
| Core Material: | Non-Magnetic |
| Test Frequency: | 500MHz |
| Operating Temp Range: | -55°C to +125°C |
| Storage Temperature Range: | -55°C to +125°C |
| Case Size: | 0201 (0603 Metric) |
| No of Terminals: | 2 |
| Mounting Method: | Surface Mount |
Pricing Section
Global Stock:
0
USA:
0
On Order:
0
Factory Lead Time:
8 Weeks
Quantity
Unit Price
15,000
$0.0129
30,000
$0.0127
45,000
$0.0126
60,000
$0.0125
75,000+
$0.0123
Product Variant Information section
Available Packaging
Package Qty:
15000 per Reel
Mounting Method:
Surface Mount