Manufacturer Part #
L2C5-40901205F1300
LUXEON CoB G3 High Power LED Emitter Neutral White 4000K CCT 90 CRI 2913 lm Typ
|
|
|||||||||||
|
|
|||||||||||
| Mfr. Name: | Lumileds | ||||||||||
| Standard Pkg: |
Product Variant Information section
Available PackagingPackage Qty:20 per Tube |
||||||||||
| Date Code: | 2217 | ||||||||||
Product Specification Section
Lumileds L2C5-40901205F1300 - Technical Attributes
Attributes Table
| Application: | Bollard/Canopy/Downlight/High Bay/Low Bay/Outdoor Wall Pack/Parking Lot |
| Family: | LUXEON CoB (Gen 3) |
| Form: | Rectangular |
| Color: | White |
| Type of White: | Neutral |
| CRI: | 90 |
| CCT: | 4000K |
| Typical Flux: | 2913lm |
| Efficacy-Typ: | 139lm/W |
| Viewing Angle: | 115° |
| Forward (Drive) Current: | 1200mA |
| Test Current: | 600mA |
| Forward Voltage: | 34.5V |
Pricing Section
Global Stock:
8
USA:
8
On Order:
0
Factory Lead Time:
12 Weeks
Quantity
Unit Price
10
$4.28
20
$4.23
40
$4.18
75
$4.14
150+
$4.05
Product Variant Information section
Available Packaging
Package Qty:
20 per Tube