Manufacturer Part #
BAT43WTR
BAT43W Series 30 V 0.2 A Surface Mount Schottky Rectifier - SOD-123
|
|
|||||||||||
|
|
|||||||||||
| Mfr. Name: | SMC | ||||||||||
| Standard Pkg: |
Product Variant Information section
Available PackagingPackage Qty:3000 per Reel Package Style:SOD-123 Mounting Method:Surface Mount |
||||||||||
| Date Code: | |||||||||||
Product Specification Section
SMC BAT43WTR - Technical Attributes
Attributes Table
| Average Rectified Current-Max: | 0.2A |
| Peak Current-Max: | 4A |
| Reverse Voltage-Max [Vrrm]: | 30V |
| Reverse Current-Max: | 0.5µA |
| Forward Voltage: | 1V |
| Configuration: | Single |
| Diode Capacitance-Max: | 10pF |
| Thermal Resistance: | 200°C/W |
| Storage Temperature Range: | -55°C to +150°C |
| Package Style: | SOD-123 |
| Mounting Method: | Surface Mount |
Pricing Section
Global Stock:
0
USA:
0
On Order:
0
Factory Lead Time:
10 Weeks
Quantity
Unit Price
3,000
$0.017
9,000
$0.0166
15,000
$0.0164
60,000
$0.0159
90,000+
$0.0156
Product Variant Information section
Available Packaging
Package Qty:
3000 per Reel
Package Style:
SOD-123
Mounting Method:
Surface Mount