Manufacturer Part #
B72210S151K101
B722 Series 200 V 150 Vrms 395 V Clamp 2500 A 430 pF StandarD Leaded Varistor
|
|
|||||||||||
|
|
|||||||||||
| Mfr. Name: | TDK EPCOS | ||||||||||
| Standard Pkg: |
Product Variant Information section
Available PackagingPackage Qty:500 per Box Package Style:RADIAL Mounting Method:Through Hole |
||||||||||
| Date Code: | |||||||||||
Product Specification Section
TDK EPCOS B72210S151K101 - Technical Attributes
Attributes Table
| Capacitance: | 430pF |
| Clamping Voltage-Max: | 395V |
| Rated Voltage: | 200V |
| RMS Voltage-Max: | 150V |
| Varistor Voltage Range: | 216V to 264V |
| Current Rating: | 25A |
| Energy: | 24J |
| Insulation Resistance: | 100MΩ |
| Operating Temp Range: | -40°C to +105°C |
| Storage Temperature Range: | -40°C to +125°C |
| No of Terminals: | 2 |
| Diameter: | 12mm |
| Package Style: | RADIAL |
| Mounting Method: | Through Hole |
Pricing Section
Global Stock:
0
USA:
0
On Order:
0
Factory Lead Time:
20 Weeks
Quantity
Unit Price
125
$0.192
300
$0.189
1,250
$0.185
3,000
$0.182
12,500+
$0.175
Product Variant Information section
Available Packaging
Package Qty:
500 per Box
Package Style:
RADIAL
Mounting Method:
Through Hole