Manufacturer Part #
ERZ-E10A221CS
E Series 220 V 4.5 kA Varistor 11.5mm Disc Straight Lead Through Hole
|
|
|||||||||||
|
|
|||||||||||
| Mfr. Name: | Panasonic Industry | ||||||||||
| Standard Pkg: |
Product Variant Information section
Available PackagingPackage Qty:100 per Box |
||||||||||
| Date Code: | |||||||||||
Product Specification Section
Panasonic Industry ERZ-E10A221CS - Technical Attributes
Attributes Table
| Capacitance: | 600pF |
| Clamping Voltage-Max: | 360V |
| Peak Output Current: | 4.5kA |
| Rated Voltage: | 180V |
| RMS Voltage-Max: | 140V |
| Varistor Voltage Range: | 198V to 242V |
| Current Rating: | 1mA |
| Energy: | 50J |
| Operating Temp Range: | -40°C to +85°C |
| Storage Temperature Range: | -40°C to +125°C |
| No of Terminals: | 2 |
| Diameter: | 11.5mm |
Pricing Section
Global Stock:
0
USA:
0
On Order:
0
Factory Lead Time:
18 Weeks
Quantity
Unit Price
4,000
$0.122
8,000
$0.121
12,000
$0.12
16,000
$0.119
20,000+
$0.117
Product Variant Information section
Available Packaging
Package Qty:
100 per Box