Manufacturer Part #
2787-2146
AC/DC DIN RAIL SUPPLY 24V 240W
|
|
|||||||||||
|
|
|||||||||||
| Mfr. Name: | WAGO | ||||||||||
| Standard Pkg: |
Product Variant Information section
Available PackagingPackage Qty:1 per Bag Mounting Method:DIN Rail Mount |
||||||||||
| Date Code: | 2334 | ||||||||||
Product Specification Section
WAGO 2787-2146 - Technical Attributes
Attributes Table
| Type: | Encapsulated |
| Input Voltage: | 100V to 240V |
| Output Voltage: | 24V to 28V |
| Rated Current: | 10mA |
| Rated Power: | 240W |
| Length: | 130mm |
| Width: | 50mm |
| Height - Max: | 130mm |
| Operating Temperature: | -25°C to +70°C |
| Storage Temperature Range: | -40°C to +85°C |
| Certifications: | CE/UL |
| Mounting Method: | DIN Rail Mount |
Pricing Section
Global Stock:
1
USA:
1
On Order:
0
Factory Lead Time:
10 Weeks
Quantity
Unit Price
1
$305.97
2
$301.51
3
$298.93
4
$297.12
5+
$291.40
Product Variant Information section
Available Packaging
Package Qty:
1 per Bag
Mounting Method:
DIN Rail Mount