Manufacturer Part #
CSTCR6M00G55B-R0
CSTCR 6 MHz 2.5 X 2 mm Built-in Capacitor SMT Resonator
|
|
|||||||||||
|
|
|||||||||||
| Mfr. Name: | Murata | ||||||||||
| Standard Pkg: |
Product Variant Information section
Available PackagingPackage Qty:3000 per Reel Mounting Method:Surface Mount |
||||||||||
| Date Code: | |||||||||||
Product Specification Section
Murata CSTCR6M00G55B-R0 - Technical Attributes
Attributes Table
| Operating Frequency: | 6MHz |
| Load Capacitance: | 39pF |
| Frequency Tolerance: | ±0.5% |
| Temperature Stability: | ±0.15% |
| Supply Voltage: | 6V |
| Operating Temp Range: | -40°C to +125°C |
| Aging (First Year): | ±0.05ppm |
| Storage Temperature Range: | -55°C to +125°C |
| No of Pins: | 3 |
| Dimension: | L 4.5mm x W 2mm |
| Mounting Method: | Surface Mount |
Pricing Section
Global Stock:
0
USA:
0
On Order:
0
Factory Lead Time:
10 Weeks
Quantity
Unit Price
3,000+
$0.165
Product Variant Information section
Available Packaging
Package Qty:
3000 per Reel
Mounting Method:
Surface Mount