Manufacturer Part #
ECA-2WHG2R2B
NHG Series 450 V 2.2 uF Ø 10 x 12.5 mm LS=5 mm Aluminum Electrolytic Capacitor
|
|
|||||||||||
|
|
|||||||||||
| Mfr. Name: | Panasonic Industry | ||||||||||
| Standard Pkg: |
Product Variant Information section
Available PackagingPackage Qty:500 per Ammo Pack Mounting Method:Through Hole |
||||||||||
| Date Code: | |||||||||||
Product Specification Section
Panasonic Industry ECA-2WHG2R2B - Product Specification
Panasonic Industry ECA-2WHG2R2B - Technical Attributes
Attributes Table
| Series: | NHG |
| Type: | Radial |
| Capacitance: | 2.2µF |
| Tolerance (%): | ±20% |
| Rated Voltage: | 450V |
| Lifetime@Temperature: | 2000 Hrs @ 105°C |
| Operating Temp Range: | -25°C to +105°C |
| Ripple Current: | 29mA |
| Lead Spacing: | 5mm |
| Operating Temp-Max: | 105°C |
| Dimension: | H 13.5mm x D 10mm |
| Dimension (Inch): | H 0.532in x D 0.394in |
| Mounting Method: | Through Hole |
Pricing Section
Global Stock:
0
USA:
0
On Order:
0
Factory Lead Time:
27 Weeks
Quantity
Unit Price
500
$0.166
1,500
$0.163
2,500
$0.161
5,000
$0.159
10,000+
$0.156
Product Variant Information section
Available Packaging
Package Qty:
500 per Ammo Pack
Mounting Method:
Through Hole