Manufacturer Part #
UVZ2V330MHD1TN
VZ Series 33 uF 350 V 105°C Ø16 x 25mm LS=7.5mm Radial Aluminum Electrolytic Cap
|
|
|||||||||||
|
|
|||||||||||
| Mfr. Name: | Nichicon | ||||||||||
| Standard Pkg: |
Product Variant Information section
Available PackagingPackage Qty:250 per Ammo Pack |
||||||||||
| Date Code: | |||||||||||
Product Specification Section
Nichicon UVZ2V330MHD1TN - Technical Attributes
Attributes Table
| Series: | VZ |
| Type: | Radial |
| Capacitance: | 33µF |
| Tolerance (%): | ±20% |
| Rated Voltage: | 350V |
| Lifetime@Temperature: | 1000 Hrs @ 105°C |
| Operating Temp Range: | -40°C to +105°C |
| Ripple Current: | 195mA |
| Lead Spacing: | 7.5mm |
| Operating Temp-Max: | 105°C |
| Dimension: | L 25mm x D 16mm |
Pricing Section
Global Stock:
0
USA:
0
On Order:
0
Factory Lead Time:
25 Weeks
Quantity
Unit Price
250
$0.505
500
$0.50
1,000
$0.495
1,250
$0.49
3,750+
$0.475
Product Variant Information section
Available Packaging
Package Qty:
250 per Ammo Pack