Manufacturer Part #
NPIS84LS3R3YTRF
NPIS_LS Series 3.3 uH ±30 % Tol. 4.4 A Shielded Surface Mount Power Inductor
|
|
|||||||||||
|
|
|||||||||||
| Mfr. Name: | NIC Components | ||||||||||
| Standard Pkg: |
Product Variant Information section
Available PackagingPackage Qty:1000 per Reel |
||||||||||
| Date Code: | |||||||||||
Product Specification Section
NIC Components NPIS84LS3R3YTRF - Product Specification
NIC Components NPIS84LS3R3YTRF - Technical Attributes
Attributes Table
| Inductance-Nom: | 3.3µH |
| Rated Current-Max: | 4.4A |
| Tolerance (%): | ±30% |
| Shielding: | Yes |
| DC Resistance: | 0.017Ω |
| Test Frequency: | 100kHz |
| Operating Temp Range: | -40°C to +125°C |
| No of Terminals: | 2 |
| Dimension: | L 8mm x W 8mm x H 4.2mm |
| Moisture Sensitivity Level: | 1 |
Pricing Section
Global Stock:
0
USA:
0
On Order:
0
Factory Lead Time:
14 Weeks
Quantity
Unit Price
1,000
$0.134
2,000
$0.132
4,000
$0.131
5,000
$0.13
15,000+
$0.127
Product Variant Information section
Available Packaging
Package Qty:
1000 per Reel