Manufacturer Part #
P0752.104NLT
P0752NL Series 100 µH ±20% 1.2 A 380mOhm Max Unshielded Wirewound Inductor
|
|
|||||||||||
|
|
|||||||||||
| Mfr. Name: | Pulse Electronics | ||||||||||
| Standard Pkg: |
Product Variant Information section
Available PackagingPackage Qty:800 per Reel Mounting Method:Surface Mount |
||||||||||
| Date Code: | 2551 | ||||||||||
Product Specification Section
Pulse Electronics P0752.104NLT - Product Specification
Pulse Electronics P0752.104NLT - Technical Attributes
Attributes Table
| Inductance-Nom: | 100µH |
| Rated Current-Max: | 1.2A |
| Tolerance (%): | ±20% |
| Shielding: | No |
| DC Resistance: | 380mΩ |
| Test Frequency: | 100kHz |
| Operating Temp Range: | -40°C to +130°C |
| No of Terminals: | 2 |
| Dimension: | L 12.95mm x W 9.4mm x H 5.46mm |
| Moisture Sensitivity Level: | 1 |
| Mounting Method: | Surface Mount |
Pricing Section
Global Stock:
3,200
USA:
3,200
On Order:
0
Factory Lead Time:
21 Weeks
Quantity
Unit Price
800
$0.545
1,600
$0.54
2,400
$0.535
3,200+
$0.53
Product Variant Information section
Available Packaging
Package Qty:
800 per Reel
Mounting Method:
Surface Mount